İndirim!

DMS Electronic Rezistivite Cihazı

(1 müşteri değerlendirmesi)

1.00 

DMS Electronic Rezistivite Yerlatı metal bulucu, altın, hazine bulucu, su bulma, altın arama cihazı, kanal görüntüleme ekranlı …

Sipariş ve Bilgi İçin : +905324667102

Stok kodu: dms-electronic-rezistivite-cihazi Kategoriler: , ,

DMS Electronic Rezistivite Yerlatı metal bulma, altın, hazine bulma, su bulma, altın arama cihazı, kanal görüntüleme ekranlı …

DMS Elektronik Rezistivite Alan Tarama Yeraltı Kanalı Boru ve Su Görüntüleme Cihazı

 • İlk olarak 24 Kazıklı
 • Üstelik Otomatik tarama modu
 • Hatta Wenner yöntemiyle çalışır
 • dipol dipol
 • pol dipol
 • İstenilen yöntemde otomatik olarak çekim yapabilmektedir.
 • Manuel çekim yapabilmektedir
 • Otomatik voltaj ayarı
 • Kısa devre akımı koruması
 • Harici güç kaynağı ile çalışmaktadır.

DMS Electronic Rezistivite Cihazı Su Kanal Boru Define Bulma Cihazı Özellikleri

1) 24 Kazık Direnç Cihazı

Şimdi DMS Rezistivite Cihazı, jeofizik mühendisleri ve arkeologlar tarafından kullanılan bir jeofizik cihazdır. Böylece profesyonel hazine avcıları için üretilmiştir.

Ayrıca analog direnç cihazı ile standart pakette verilen 15 m ölçüm kablosu ile 500 m2 alanı 15 m derinliğe kadar tarayabilmektedir.

Kısaca DMS özdirenç cihazı algılama derinliği ve tarama alanı, ölçüm kablosu uzatılarak artırabilmektedir. Hatta 30 metre özdirenç ölçüm kablosu ile 1000 m2 ve 30 metre derinliğe kadar büyük hedefler taranabilmektedir.

2) Otomatik tarama modu ile

3B zemin taraması, belirli bir alanı taramaya dayalı 3B grafikler oluşturmanıza olanak tanımaktadır. Zemin Tarama işlevinde Otomatik ve Manuel olmak üzere iki arama seçeneği bulunmaktadır.

Otomatik taramada girilen her sinyal darbe sayısı için herhangi bir tuşa basmanız gerekmez, manuel taramada ise her sinyal için başlat tuşuna basmanız gerekmektedir.

3 farklı yöntemle çalışabilmektedir.

3) Sclumberger Yöntemi

Toprak özdirencinin ölçülmesinin avantajlarından biri,  kurulacak bina veya tesiste kullanılacak topraklama sisteminin maliyet analizinin yapılmasına olanak sağlamasıdır.

Ayrıca spesifik direnç ölçülerek toprak elektrotu ve toprak sistem teknik özellikleri yazılabilmektedir. Tüm bu nedenler kapsamında yapılacak toprak direnci ölçümü imkanına sahiptir.

Hatta büyük ölçekli şantiyelerde veya fabrika tesisleri gibi yapılarda topraklama elektrotlarının seçimi konusunda önemli bilgilere sahip olma imkanı sağlamaktadır.

Böylece bu ölçümlerin yapılmasını sağlayan birçok farklı yöntem olsa da en sık kullanılan yöntem Wenner ve Schlumberger yöntemi olarak bilinmektedir.

Üstelik toprak direnci ölçümü  yapılan yöntemler arasında daha çok 4 elektron ile yapabilmektedir. Kısaca Wenner ve Schlumberger yöntemleri kullanılmaktadır. Wenner yöntemi sabit derinliklerde, schlumberger  yöntemi ise farklı derinliklerde uygulanabilmesi nedeniyle tercih edilmektedir.

4) Wenner Metodu ile Çalışır

Bu direnç (özgül direncinin) bir ölçüm olan Wenner yöntemi. Bu yöntemde toprağa eşit aralıklarla (L cm) ve aynı yönde dört elektrot daldırılmaktadır.

Akım en dıştaki elektrotlardan (C1 ve C2) uygulanır, voltaj iç elektrotlardan (P1 ve P2) ölçü. Toprak direnci,
Ohm kanunu (R = V / I) uygulanarak doğrudan sayaçtan okunmaktadır.

Dipol dipol  : Dipol-dipol etkileşimleri, moleküllerdeki kalıcı dipoller arasındaki elektrostatik etkileşimlerdir. Bu etkileşimler, çekiciliği artırmak için molekülleri hizalama eğilimindedir (potansiyel enerji azalır).

Bir dipol-dipol etkileşimi örneği hidrojen klorür (HCl) molekülünde görülebilmektedir. Böylece bir polar molekülün pozitif ucu, diğer molekülün negatif ucunu çekecek ve konumunu etkilemektedir. Polar moleküller arasında açık bir çekim vardır. Polar moleküllerin örnekleri hidrojen klorür (HCl) ve kloroformdur (CHCl3).

Son olarak bu etkileşimleri algılama teknolojisi ile uyarlanan ilk cihazdır.

Pol dipol  :
Dört farklı elektrot dizisine göre bazı üç boyutlu sığ yeraltı yapılarının görünür özdirenç modellemesini yapabilmektedir.

 • İlk olarak istenilen yöntemde otomatik olarak çekim yapabilmektedir.
 • Üstelik manuel çekim yapabilmektedir.
 • Hatta otomatik voltaj ayarı vardır.
 • Kısa devre akımı koruması
 • Harici güç kaynağı ile çalışabilme
 • Bluetooth ile anında PC’ye gerçek zamanlı aktarım
 • Hafıza kartına kaydedilen verileri daha sonra görüntüleme.

Son Olarak;

Diğer Tüm Yeraltı Görüntüleme Cihazları İçin Tıklayınız …

Google

Marka

DMS Elektronik

DMS Electronic Rezistivite Cihazı için 1 değerlendirme

 1. Altın Dedektörü

  DMS Electronic Rezistivite Yerlatı metal bulma, altın, hazine bulma, su bulma, altın arama cihazı, kanal görüntüleme ekranlı …

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara : +905324667102